ניהול תיק פלילי בבתי משפט

משרד עורכי הדין מורן נירשברג-דרורי מתמחה בניהול תיק פלילי בבית משפט. ניהול תיק פלילי בבית משפט כולל בחינה מקצועית של חומר הראיות בתיק החקירה, חקירת עדים וניהול אסטרטגיה משפטית מנצחת שתסייע לנאשם למקסם את מצבו ולהשיג את התוצאה המיטבית עבורו.

מרגע שמסתיימת חקירת המשטרה, התיק עובר לעיון התובע בפרקליטות, שמחליט אם להגיש כתב אישום, או לוותר עליו, מהעילות המצויות בחוק (אין מספיק ראיות, חוסר עניין לציבור וכו'). כאשריש מספיק ראיות בתיק, התובע יגיש לבית המשפט כתב אישום. עצם הגשת כתב האישום מביאה לפתיחת תיק פלילי כנגד הנאשם.

ראשיתו של משפט פלילי כוללת את הקראת כתב האישום לנאשם, ואז על הנאשם למסור את תשובתו. במידה והנאשם מודה בעובדות המצויינות בכתב האישום ואין לו טענות נוספות, בית המשפט ירשיע אותו בביצוע העבירות. במידה וקיימות לנאשם טענות אחרות, הוא יצטרך להוכיח אותן ולעמוד עליהן. משרדנו מתמחה בבניית אסטרטגיה משפטית מהשלב הראשון, הכולל הגדרת מטרות ומציאת הכלים המשפטיים המתאימים על מנת להשיג את המטרות שנקבעו.

לאחר מכן יתקיים הליך ההוכחות, במהלכו בית המשפט שומע את הראיות השונות של הצדדים. בניגוד למשפט אזרחי, במשפט פלילי בית המשפט לא רשאי לקבל ראיות בלתי קבילות. במהלך ניהול המשפט, התביעה מביאה את עדיה, כאשר לעורך דין פלילי של הנאשם יש את זכות החקירה, ומטרתו היא לחקור ולשאול את השאלות הנכונות שיגרמו לגרסת התביעה להתערער או להפחית מחומרתה.

בשלב זה גם הנאשם יכול להביא את עדיו, אותם יכולים לחקור גם התובעים. עם סיום הליך ההוכחות, הצדדים מסכמים את המשפט, תוך הפנייה לפרוטוקול הדיון, לפסיקות רלבנטיות ולחוקים עצמם.

בתום שלב הסיכומים מתקיימת הכרעת הדין, במהלכה בית המשפט קובע אם הנאשם זכאי, מורשע בכל המיוחס לו או מורשע בחלק מסעיפי כתב האישום. לאחר הכרעת הדין מתקיים הליך גזר הדין, במהלכו קובע בית המשפט את העונש.

במסגרת הליך גזר הדין, עורך דין פלילי יטען טיעונים שונים להקלת העונש, ובהם עבר פלילי, נסיבות ביצוע העבירה, נסיבות חיים של הנאשם, התוצאה מביצוע העבירה וכיוצ"ב. בית המשפט יכול לבקש לקבל תסקיר של שירות המבחן ותסקיר קורבן לגבי נפגעי העבירה.

משרדנו מתמחה בניהול תיק פלילי בבית משפט על כל שלביו וחלקיו השונים.